Умови використання матеріалів сайту "Зона Закону"

08.11.2009
Головне меню
Позовна заява про визнання ордеру на жиле приміщення недійсним, скасування рішення виконавчого комітету міської ради, визнання свідоцтва про право власності на житло недійсним, зняття з реєстрації, виселення з жилого приміщення та вселення
Субота, 17 жовтня 2009 23:25

_________ районному суду м. ______

Адреса: ______________

 

Особа_1

Адреса: _______________________ в інтересах неповнолітньої

Особи_2,  «__»________ року

народження

 

за позовом до :

 

виконавчого комітету _________ міської ради

Адреса: ___________________

 

Особи_3,

Адреса: ___________________

 

управління житлово - комунального господарства м. _______

Адреса: ___________________

 

ПП ____________ бюро технічної інвентаризації

Адреса: ___________________

 

ВГІРФО ________ РВ ПМУ ГУ МВС України у ___________ області

Адреса: ___________________

 

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору:

 

Орган опіки та піклування, виконавчий комітет _______ районної у м. ____________ ради

Адреса: ___________________

 

ГЖЕД-1 м. ______________

Адреса: ___________________

 

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визнання ордеру на жиле приміщення недійсним, скасування рішення виконавчого комітету _______ міської ради, визнання свідоцтва про право власності на житло недійсним, зняття з реєстрації, виселення з жилого приміщення та вселення)

Без ціни позову.

 

Рішенням колегії суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду ________ області від «__»________ року мої, Особи_1, позовні вимоги в інтересах неповнолітньої Особи_2 до ________ міськвиконкому. ГЖЕД-1 м. _______, _______ РВ ПМУ ГУ МВС України у ________ області про визнання членом сім'ї померлого наймача житлового приміщення, визнання права користування квартирою, укладення договору найму, реєстрації задоволені у повному обсязі.

За Особою_2 визнано право на користування квартирою № __ у будинку № __ по вул. _________ у м. _______ та членом сім'ї померлого наймача, зобов'язано ГЖЕД-1 м. _______ укласти з Особою_2 на вищевказане житлове приміщення після досягнення нею вісімнадцяти років, а до зазначеного терміну - зі мною, Особою_1, як її опікуном.

Зобов'язано також ВГІРФО РВ ПМУ ГУ МВС України у _______ області зареєструвати неповнолітню Особу_2 за адресою м. _____, вул. _______, ___, кв.___.

На виконання рішення Апеляційного суду ___________ області виписаний виконавчий лист на примусове його виконання, але коли я звернулась до ГЖЕД-1 м. ____________ з питання реєстрації Особи_2 у відповідності з рішенням суду то довідалась, що на квартиру № ____ у будинку № ___ по вул. _______ у м. ______ виконавчим комітетом ____________ міської ради виписаний ордер за № ____ від «__»________ року на ім'я Особи_3, складом сім'ї одна особа на підставі рішення міськвиконкому за № ____ від «__»________ року.

«__»________ року зазначене житлове приміщення було приватизоване Особою_3 з отриманням свідоцтва про право власності на житло.

Змушена зауважити, що з позовом в інтересах неповнолітньої Особи_2 про визнання її членом сім'ї померлого наймача, визнання за нею права на користування житловим приміщенням - квартирою № __ у будинку ___ по вул. _______ у м. _______, реєстрації, укладенні договору найму житлового приміщення я звернулась до __________ районного суду м. ___________ у липні 2008 року про що зазначено в рішенні Апеляційного суду _____________ області від 07.05.2009 року та маються відомості у матеріалах цивільної справи за № ___________.

Відповідачем по вказаній цивільній справі був виконавчий комітет __________ міської ради, а отже на час винесення рішення за № _____ від «__»________ року та видання ордеру на жиле приміщення за № __ від «__»________ року на квартиру № ___ у будинку № __ по вул. __________ у м. ___________ відповідачу було достовірно відомо про наявність спору про зазначене житло.

За ст. 59 Житлового Кодексу України ордер на жиле приміщення може бути визнано недійсним у судовому порядку у випадках подання громадянами не відповідаючи дійсності відомостей про потребу в поліпшенні житлових умов, порушення прав інших громадян або організацій на зазначене в ордері жиле приміщення, неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про надання жилого приміщення, а також в інших випадках порушення порядку і умов надання жилих приміщень.

Зазначені вимоги ЖК України продубльовані у п.73 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Вважаю, що при вирішенні питання про виділення квартири Особі_3 і видачі на її ім'я ордера на спірне жиле приміщення були порушені права неповнолітньої Особи_2, оскільки у відповідності з п. З ч.З ст. 71 ЖК України жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сімї понад шість місяців у випадку поміщення дитини на виховання в дитячий заклад, до родичів. Опікуна чи піклувальника - протягом усього часу їх перебування в цьому закладі, у родичів, опікуна чи піклувальника, якщо в будинку, квартирі залишилися проживати інші члени сім'ї.

У рішенні Апеляційного суду ___________ області зазначено, що є встановленим той факт, що Особа_2 проживала разом з наймачем спірної квартири Я. до дня смерті останньої на правах члена її сім'ї, а потім проживала на таких же правах з прописаним у цій квартирі батьком, набула право члена сім'ї наймача та право користування цим житловим приміщенням, враховуючи, що Я. В.К.(батько) не був визнаний таким, що втратив право на користування спірним жилим приміщенням.

З урахуванням порушення прав неповнолітньої Особи_2 при вирішенні питання виділення квартири № __ у будинку № ___ по вул. ________ у м. _______ Особі_3 згідно рішення виконавчого комітету № _____ від «__»________ року та видачі останній ордера за № ___ від «__»________ року, вважаю маються усі підстави для визнання їх недійсними.

У відповідності з вимогами ст. 20 Положення «Про порядок передачі квартир (будинку) у власність громадян» при оформленні заяви на приватизацію квартири (будинку) громадянин бере на підприємстві, яке обслуговує жилий будинок, довідку про склад сім'ї і приміщеннях, які він займає.

В даному випадку таку довідку видавав ГЖЕД-1 м. ___________, який також був відповідачем по справі за моїм позовом в інтересах неповнолітньої Особи_2 про визнання її права на користування спірним жилим приміщенням, а отже достовірно знав про наявність судового спору про житло.

За умови, коли Особа_3 не мала права на отримання квартири № ___ у будинку № ___ по вул. _____ у м. ______ згідно вище викладених обставин, вона не мала права і на його приватизацію, а отже свідоцтво про право власності на житло - квартиру ____ у будинку № ___ по вул. _____ у м. _______ повинно бути визнано недійсним.

З тих же підстав вважаю недійсною і реєстрацію Особи_3 за вищевказаною адресою.

Оскільки рішенням Апеляційного суду ___________ області саме за неповнолітньою Особою_2 визнано право на користування квартирою № ___ у будинку № ___ по вул. _____ у м. _________, то Особа_3 не має права на користування нею і підлягає виселенню без надання іншого жилого приміщення.

 

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 59. 61, 64 ,71 ЖК України, Закону України ,.Про приватизацію державного житлового фонду", Положення „про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян,

прошу:

1.    Визнати рішення виконавчого комітету ________ міської ради за № _____ від «__»________ року про надання Особі_3 квартири № ___ у будинку № __ по вул. ________ у м. __________ недійсним та скасувати його.

2.    Визнати недійсним ордер за № __ від «__»________ року на жиле приміщення - квартиру № __ у будинку № __ по вул. _____ у м. _________ на ім'я Особи_3 недійсним та скасувати його.

3.    Визнати свідоцтво про право власності на житло - квартиру № ___ у будинку № ____ по вул. _________ у м. Полтаві від «__»________ року недійсним та скасувати його.

4.    ПП __________ бюро технічно інвентаризації скасувати право власності на квартиру № __ у будинку № __ по вул. ________ у м. _________ за Особою_3.

5.    Виселити Особу_3 з квартири № ____ у будинку № ___ по вул. ______ у м. ________ та зняти її з реєстрації за вказаною адресою.

6.    Вселити неповнолітню Особу_2 разом з її опікуном Особою_1 у квартиру № __. будинку  ___  по вул. _________ у м. _____.

7.    В порядку ст. 137 ЦПК України витребувати у Особи_3 свідоцтво про право власності на спірне жиле приміщення.

 

Додаток: 8 копій рішення Апеляційного суду __________ області від «__»________ року. 8 копій ордеру № __, 8 копій довідки ГЖЕД- 1 м. _____. 8 копій рішення _______ районної у м. __________ ради ______ від «__»________ року, 8 копій свідоцтва про народження Особи_2. 7 копій позовної заяви, квитанції про сплату судового збору та витрат на ІТЗ.

 

 

 


Украинская Баннерная Сеть
Юридичні послуги