Чи маєте Ви відношення до юридичної професії?
 
Позовна заява про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та про зняття з реєстраційного обліку в квартирі
Понеділок, 21 грудня 2009 22:54

 ________ районний суд м. ________

Адреса: ___________________
 
Позивач: Особа_1,
Адреса: ________________,
 
Відповідач: Особа_2, яка діє від
себе та як законний представник
в інтересах малолітньої
доньки Особи_3,«__»______ р.н.,
Адреса: ________________,
 
Треті особи:
_________ РВ ПМУ УМВС України
в _________ області в особі
сектору у справах громадянства
і реєстрації фізичних осіб,
місце знаходження: ______________
 
Орган опіки та піклування,
виконавчий комітет
________ районної у м.______ ради,
місце знаходження: ___________________
 

Позовна заява

про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та про зняття з реєстраційного обліку в квартирі

 

У «__»_____ році, я був зареєстрований та проживав у свого батька П.П.М., його мамою (моєю бабусею) П.Л.С. та іншими родичами, за адресою: м. ____, вул. ________, ___, кв.__.
 
У той час, був знайомий з Особою_2 і на ґрунті виниклих взаємних стосунків, почав з нею зустрічатися та проводили час разом.
«__»_____ року у нас з Особою_2 народилась донька Особа_3 (копія свідоцтва про народження __№______ від «__»_____ року додається).
Після народження доньки, ми з Особою_2 проживали усі разом, за місцем реєстрації Особи_2, у її мами К.Л.М., за вищезазначеною адресою: м. _____, вул. _______, ___, кв.___.
 
«__»_____ року мій батько отримав, як такий що потребуює поліпшення житлових умов, житлове приміщення за адресою: м. ______, вул. ______, __, корп. __, кв. __ (копія ордеру на жиле приміщення № ___ від «__»_____ року додається), де і проживав певний час зі своєю мамою (моєю бабусею).
«__»_____ року, на підставі рішення № __, виконавчого комітету __________ районної у м.______ ради "Про внутріміський обмін квартирами" (копія рішення № __ від «__»_____ року додається), я зі своїм батьком здійснив обмін квартирами та одержав частину житлового приміщення для проживання разом з бабусею за адресою: м. ______, вул. _____, __, корп. __, кв. __ (копія ордеру №__ від «__»_____ року додається), а мій батько зі своєю дружиною повернувся на адресу: м. _____, вул. _____, __, кв.__.
 
«__»_____ року я уклав шлюб з Особою_2, який ми зареєстрували у відділі реєстрації актів цивільного стану _______ управління юстиції м. _____, та моя дружина взяла моє прізвище — _______ (копія свідоцтва про одруження ____№______ від «__»_____ року додається.
«__»_____ року, після смерті моєї бабусі (копія свідоцтва про смерть __№________ від «__»_____ року додається), вищезазначене житлове приміщення за № __, корп.__, буд.__, по вул. ________, м. ______, було приватизовано (копія свідоцтва про право власності на житло ____  від «__»_____ року додається) та стало належати мені на праві особистої приватної власності.
 
«__»_____ року, КП БТІ було зареєстровано права власності на моє нерухоме майно (копія витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від «__»_____ року додається).
 
«__»_____ року, після проведення, у власній квартирі, капітального ремонту, за кошти мого батька, моя дружина з донькою зареєструвались та проживали у мене, за вищезазначеною адресою: м. _____, вул. ________, __, корп.__, кв.___ (копія довідки №___ від «__»_____ року про місце проживання та склад сім'ї додається).
 
«__»_____ року, на ґрунті моїх постійних службових відряджень, а також підозри у зраді дружини з іншим чоловіком між нами з дружиною розірвано шлюбні стосунки. Особа_2 зібрала усі свої і дитячі, набуті у спільному шлюбі, речі та добровільно виселилася з дитиною з моєї квартири (копія Акту від «__»_____ року про виселення і копія довідки № __ від «__»_____ року про місце проживання та склад сім'ї додаються) на постійне місце проживання до своєї мами К.Л.М., за вищезгаданою адресою: м. _____, вул. ____, __, кв.__, де і мешкають по цей час.
 
«__»_____ року, Особа_2 звернулась до ______ районного суду м. ______ з позовом про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини з матір'ю, з зазначеною в заяві адресою (за адресою проживання матері К.Л.М.): м. _____, вул. ______, __, кв.__ (копія позовної заяви від «__»_____ року додається), та з позовом про стягнення з мене аліментів на її користь на утримання доньки Особи_3, на що за рішенням суду, вимоги Особи_2 було задоволено (копія рішення по справі №______ від «__»_____ року про розірвання шлюбу і копія виконавчого листа по справі № _____ від «__»_____ року про стягнення аліментів додаються).
 
З моменту добровільної зміни відповідачкою свого місця проживання та до цього часу, сплачуючи за рішенням суду аліменти на утримання дитини, я неодноразово звертався до відповідачки з вимогою знятися з реєстраційного обліку у моїй квартирі, так-як мені доводиться багато сплачувати по рахункам за неї, але відповідачка відмовилась та пообіцяла мені з цього приводу тільки великі неприємності.
 
Крім доданих до заяви документів, зазначені мною обставини можуть підтвердити:
 
1. Свідок_1, проживає за адресою: ________, яка була очевидцем добровільного виселення відповідачки та вивезенню усього належного їй та дитині майна з моєї квартири (копія Акту від «__»_____ року додається);
 
2. Свідок_2, проживає за адресою: ________, який був очевидцем добровільного виселення відповідачки з моєї квартири та особисто допомагав їй у вивезенні на власному автомобілі усього належного їй та дитині майна, на її постійне місце проживання, до своєї мами К.Л.М., на адресу: м.______, вул.________, __, кв.__;
 
З вищенаведеного витікає, що відповідачка, разом з дитиною, «__»_____ року добровільно виселилась і вивезла усе належне їй та дитині майно з моєї квартири, тобто добровільно змінила своє місце проживання, вибувши в інше жиле приміщення та з цього приводу, втратила права користування моєю квартирою з зазначеного часу.
 
Згідно п. 53 "Правових позицій, висловлених судовою колегією в цивільних справах Верховного Суду України в зв'язку з аналізом причин перегляду судових рішень у цивільних справах у 1996 році" Ухвали Судової колегії в цивільних справах ВСУ від 01.12.1997 p., норми глави 2 розділу III Житлового кодексу Української PCP, (до якої входить ст. 107 ЖКУ PCP), про користування жилими приміщеннями в будинках державного і громадського житлового фонду, до житлових відносин у приватному житловому фонді застосовуються у випадках, коли у главі 6 ЖКУ PCP є посилання на них, або коли схожі житлові відносини не врегульовані нормами глави 6 і застосування до них норм глави 2 не суперечить їх змісту.
 
Глава 6 розділу III ЖКУ PCP не містить норми, які б регулювали правовідносини між власником квартири і колишніми членами сім'ї при добровільному вибутті їх з квартири на інше місце постійного проживання, тому, у данному випадку, я вважаю правомірним застосування, при таких спірних відносинах, ч.2 ст.107 ЖКУ PCP за аналогією закону, якою врегульовані схожі відносини.
 
Частиною 2 ст.107 ЖКУ PCP передбачено, що у разі вибуття наймача або членів його сім'ї (в данному випадку відповідачка з дочкою є колишніми членами сім'ї власника квартири) на постійне місце проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення (в данному випадку - право користування житловим приміщенням) вважається розірваним (в данному випадку - право користування житловим приміщенням втраченим) з дня вибуття.
 
Місце проживання моєї доньки Особи_2, яка не досягла __ років, визначено ч. 4 ст. 29 Цивільного кодексу України - за місцем проживання відповідачки.
 
На підставі викладеного та у відповідності зі ст. 16 ЦК України, ч. 2 ст. 107 ЖКУ PCP з урахуванням п. 53 Ухвали Судової колегії в цивільних справах ВСУ від 01.12.1997 p., керуючись ст. З, ч. 1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України, -
 
ПРОШУ:
 
1. Особу_2, «__»_____ року народження, разом з малолітньою донькою Особою_3, «__»_____ року народження, такими що втратили право користування житловим приміщенням, квартирою №__, корпус № __, будинку № __, по вул. ______, м. _____, з дня їх вибуття - з «__»_____ року.
2. Зобов'язати ________ PB ПМУ УМВС України в _______ області в особі сектору у справах громадянства і реєстрації фізичних осіб зняти Особу_2, «__»_____ року народження, разом з малолітньою донькою Особою_3, «__»_____ року народження з реєстраційного обліку в моїй квартирі № __, корп. __, буд. __, по вул. _________, м. ______.
3. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків: _____________.
4. Судові витрати покласти на відповідача.
 
Додатки:
1. Три копи цієї позовної заяви для інших учасників по справі.
2. Три копіі свідоцтва про народження.
3. Копія ордеру на жиле приміщення № ___ від «__»_____ року.
4. Копія рішення № __ від «__»_____ року про внутріміський обмін квартирами.
5. Копія ордеру № __ від «__»_____ року.
6. Копія свідоцтва про одруження.
7. Копія свідоцтва про смерть.
8. Три копії свідоцтва про право власності на житло.
9. Копія витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
10. Копія довідки № ___ від «__»_____ року про місце проживання та склад сім'ї.
11. Три копії акту від «__»_____ року про виселення.
12. Три копії довідки № _____ від «__»_____ року про місце проживання та склад сім'ї.
13. Три копії позовної заяви Особи_2 від «__»_____ року про розірвання шлюбу.
14. Копія позовної заяви Особи_2 від «__»_____ року про стягнення аліментів.
15. Копія рішення суду по справі №______ від «__»_____ року про розірвання шлюбу.
16. Копія виконавчого листа по справі № _______ від «__»_____ року про стягнення аліментів.
17. Три копії свідоцтва про розірвання шлюбу.
18. Квитанція про сплату судового збору.
19. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
 
Дата                        Підпис