До ______ районного суду м. ______

Позивач:          Особа_1,

місце проживання: _______________________________

Відповідачі:         Особа_2,

Особа_3, Особа_4, місце проживання: _______________________

Госпрозрахункова житлово-експлуатаційна дільниця № 2,

місцезнаходження: ______________

Третя особа:        Орган опіки та піклування, виконавчий комітет ______________ районної у м. ______________ ради, місцезнаходження: ______________  

Позовна заява 

про зміну договору найму жилого приміщення

Я, Особа_1, зареєстрована та мешкаю в жилому приміщенні за адресою: м.__________, вул. ____________, ___, кв. ___.

Будинок знаходиться на балансі ГЖЕД № __.

Вказана квартира надавалася Особі_2 на сім'ю з чотирьох осіб. Разом з Особою_2 на підставі ордеру № __ від «__»_____ року у квартиру поселялися Особа_3, Особа_1 та Особа_5, «___»_____2003 р.н.

Наймачем вказаного жилого приміщення являється Особа_2. В квартирі зареєстровані: Особа_3 - син наймача, Особа_1 - невістка, Особа_5 - онук наймача, Особа_4 - дружина наймача.

Квартира складається з 3 кімнат житловою площею 38,7 кв. м., у тому числі: 1-а кімната (4) площею 9,7 кв. м., 2-а кімната (5) площею 12,2 кв. м., 3-я кімната (7) площею 16,8 кв. м., кухні (6) площею 9,2 кв. м., вбиральні (3) площею 1,3 кв. м., ванної кімнати (2) площею 2,8 кв. м. коридору (1) площею 13,9 кв. м. Квартира обладнана балконом площею 1,2 кв. м. та лоджією площею 3,8 кв. м. Загальна площа квартири 70,9 кв. м.

Доля кожного мешканця квартири складає: загальної площі - (70,9 : 5) 14,18 кв. м., житлової площі - (38,7 : 5) 7,74 кв.м.

«__»______ року був розірваний шлюб між мною та Особою_3. Шлюб був розірваний в зв'язку з тим, що між мною та колишнім чоловіком виникали постійні сварки, причиною яких було те, що він не забезпечував сім'ю матеріально, отримував у банках кредити на придбання особистих речей та не сплачував їх своєчасно, ображав мене нецензурною лайкою, один раз побив. (Копія довідки № 14800 додається). Мені відомо, що у 2005 році Особа_3 обвинувачувався у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту. Між мною та колишнім чоловіком склалися неприязні стосунки. Я не маю можливості закрити кімнату якою користуюся, щоб забезпечити збереження належних мені речей та грошей.

Відносини між мною та батьками чоловіка також є напруженими.

Зараз я змушена фактично проживати з малолітнім сином в кімнаті площею 9,7 кв. м., що суттєво менше ніж житлова площа, яка приходиться на мою долю та долю сина. Житлова площа яка приходиться на мою долю та долю сина загалом складає 15,48 кв. м. Площа цієї кімнати не дозволяє мені створити для сина належні умови для навчання та виховання. (Акт обстеження житлово-побутових умов додається).

Особа_2 та Особа_4 користуються житловою кімнатою площею 12,2 кв. м., Особа_3 користується кімнатою площею 16,8 кв. м. Причому, Особа_3 користується вказаним житлом не постійно. Нерідко він тривалий час ( від 3-х днів до місяця) не з'являється в квартирі. Це можуть підтвердити свідки: Іванов Іван Іванович та Петров Петро Петрович.

Відповідно до ст. 104 ЖК України член сім'ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім’ї які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам статті 63 цього Кодексу.

Уразі відмовлення членів сім'ї дати згоду на укладення окремого договору найму, а також у разі відмови наймодавця в укладенні такого договору спір може бути вирішено в судовому порядку.

Відповідно до ст. 63 ЖК України предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду є окрема квартира або інше ізольоване жиле приміщення, що складається з однієї чи кількох кімнат, а також одноквартирний жилий будинок.

Вважаю, що зміна договору найму житлового приміщення і відкриття на моє ім'я окремого особового рахунку на ізольовану кімнату площею 16,8 кв.м. та виділення її у користування мені та моєму сину – Особі_5, «__»_______ 2003 р. н., не порушить житлових прав і інтересів відповідачів. Вважаю, що перевищення частки жилої площі, яка припадає на мою частку та частку сина є незначним (1, 32 кв. м. на трьох осіб) і не ущемляє прав інших жильців.

Відповідачі не погоджуються добровільно змінити договір найму жилого приміщення.

На підставі ст. ст. 63, 104 ЖК України,-

ПРОШУ:

Змінити договір найму жилого приміщення за адресою: м. _______, вул. ________, ____, кв. ___.

Зобов'язати Госпрозрахункову житлово-екеплуатаційну дільницю № 2 укласти зі мною, Особою_1, окремий договір найму жилого приміщення та відкрити на моє ім'я окремий особовий рахунок на житлову кімнату площею 16,8 кв. м. в квартирі № __ по вул. ________, ___ в м. _______, виділивши її у користування мені, Особі_1 та Особі_5, «__»________2003 р. н.

Керуючись ст. 130 ЦПК України прошу викликати та допитати в судовому засіданні в якості свідків: ____________________ (П.І.П. свідків та адреси проживання).

Керуючись ст. 137 ЦПК України прошу витребувати з ГЖЕД № 2 копію договору найму на жиле приміщення за адресою: м. _________, вул. _________, ___, кв. _____.

Додатки:

Довідка ГЖЕД №2.

Копія ордеру.

 

Дата                   Підпис