До ________ районного суду м.___________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:________________, тел.:______________

Позовна заява

про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди

28 грудня 2007 року в денний час, за адресою: _____________, де я проживаю, при спробі підключити газ, відповідач публічно почав висловлюватись в присутності громадян ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про те, що я побив його та його «бабу», скоїв злочин, тому мені необхідно «сушити сухарі», так як найближчим часом мене позбавлять волі. Про вказаний факт мені повідомили вищевказані особи.

Неправомірними діями відповідача принижена моя честь та гідність, ділова репутація, так як я працюю управляючим на автомобільній заправці, а також заподіяно моральну шкоду, яка виразилася в моральних стражданнях та переживаннях, оскільки відповідач принизив мене перед іншими людьми та поширив відомості стосовно мене, про те, що я скоїв злочин. Я сильно переживав, хвилювався і на запитання про те, чи скоював я злочин, повинен був постійно виправдовуватись перед односельчанами, що ніякого злочину я не скоював.

Між мною та відповідачем з 2006 року по цей час йдеться спір про підключення мого будинку до газової мережі біля будинку відповідача, що і являється причиною всіх конфліктів.

Рішенням ___________ районного суду м.___________ від «__»________ року зобов'язано відповідача не перешкоджати в підключенні мого будинку до газової мережі. Однак, коли компетентні служби приїжджали виконувати рішення суду, то відповідач, виходив на вулицю і перешкоджав виконанню вказаного рішення суду.

Відповідно до ч.5 ст.55 Конституції України кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень та протиправних посягань. Право кожного на повагу до його честі та гідності визначено в ст.28 Конституції України, ст.270 ЦК України та відповідно до ст.3 Конституції людина, її життя і здоров’я, честь і гідність визнаються найвищою соціальною цінністю.

{smscoin_key}Згідно Постанови Пленуму Верховного суду України від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями при розгляді цивільних справ про захист честі, гідності та ділової репутації, суди повинні з'ясовувати чи порочать поширені відомості, про спростування яких пред'явлений позов, честь, гідність або ділову репутацію позивача та чи відповідають вони дійсності. Під поширенням відомостей, що принижують честь, гідність та ділову репутацію особи, слід розуміти повідомлення їх в любій формі невизначеному числу осіб або хоча б одній особі.

Згідно ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає у приниженні честі, гідності,  також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Неправомірними діями відповідача мені завдано моральну шкоду, яка виразилася в моральних стражданнях та переживаннях, порушенні душевної рівноваги, в зв’язку з тим, що я був ображений та принижений в присутності односельчан, примушений був виправдовуватись перед ними.

Враховуючи зазначенні обставини та положення ст.23, 1167 ЦК України, Постанову Пленуму Верховного суду України „Про  судову практику в правах про відшкодування моральної /немайнової/ шкоди”, від 31 вересня 1995 року, Постанову Пленуму Верховного Суду від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями, вважаю, що з відповідача необхідно стягнути на мою користь моральну шкоду в сумі 1700 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 28, 55 Конституції України, ст.ст. 16, 23, 270, 277, 1167 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного суду України „Про  судову практику в правах про відшкодування моральної /немайнової/ шкоди” від 31 вересня 1995 року, Постановою Пленуму Верховного Суду від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями, ст.ст.3, 118, 119 ЦПК України,-

ПРОШУ:

Визнати, що поширені ОСОБОЮ_2 відомості, що я, ОСОБА_1, вчинив злочин, а саме побив його та бабу, не відповідають дійсності та принижують мої честь, гідність та ділову репутацію.

Зобов'язати ОСОБУ_2 припинити неправомірні дії щодо приниження честі, гідності, ділової репутації відносно мене, ОСОБИ_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на мою користь в рахунок відшкодування моральної шкоди 1700 грн. та судові витрати.

Додатки:

Дата             Підпис {/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart