До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Ціна позову: 25000 гривень

Позовна заява

про повернення вартості безпідставно набутого майна та послуг та витребування майна із чужого незаконного володіння

В квітні 2007 року у мене виникла необхідність наймати житло. Відповідачем Особою_2 було запропоновано найняти його квартиру, що знаходиться за адресою:___________, однак при цьому мене було повідомлено, що дана квартира знаходиться у непридатному стані для проживання, а Особа_2 знаходиться у скрутному матеріальному становищі і не взмозі привести її в належний стан, тому основною умовою майбутнього договору оренди є проведення капітального ремонту в зазначеній квартирі за мої власні кошти. Вартість ремонту при цьому буде зараховано в орендну плату, що за домовленістю повинна була складати 600 гривень на місяць.

Я надав відповідачу Особі_2 примірник договору оренди, він надав мені ключі від квартири і я почав виконувати домовленість стосовно проведення капітального ремонту квартири, а саме були найняті працівники які отримали від мене аванс за роботу у сумі 800 доларів США, були придбані необхідні будівельні матеріали на суму 14985,87 грн. та на 5000 грн., що підтверджуються квитанціями та товарними чеками, окрім того із даної квартири було вивезено за мій рахунок сміття - дані послуги коштували 1500,00 грн. найм машини та 800 грн. послуги вантажника.

Відповідач повернув проект договору оренди на момент коли ремонт було майже завершено із своїми пропозиціями, а саме орендна плата була збільшена до 500 Євро на місяць.

{smscoin_key}Я не погодився із новою платою та просив повернути мені грошові кошти, які були витрачені на ремонт квартири, невикористані будівельні матеріали та особисті речі, однак відповідачем було відмовлено.

Через деякий час мені стало відомо, що даний ремонт закінчений і в спірній квартирі проживає інша особа на підставі договору оренди з відповідачем.

Відповідно до ч.1 ст.1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов’язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Згідно ст. 1213 ЦК України набувач зобов’язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.

На підставі вище викладеного у відповідності із ст.ст. 1212, 1213 ЦК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягнути з відповідача Особи_2 на мою користь вартість безпідставно набутого майна та послуг на суму 25 000 гривень.

Витребувати із незаконного володіння відповідача Особи_2 моє, Особи_1, майно, а саме: ліжко, ліжко дитяче.

Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.

Додаток:

Дата              Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart