До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: головне управління праці та соціального захисту населення ___________ обласної державної адміністрації, адреса:_____________________, тел.:____________________

Відповідачі: Особа_2 та Особа_4, проживаючі за адресою:___________________, тел.:_______________________

Треті особи: ДАІ ГУМВС України у __________ області, адреса:_____________________,

_____________ митниця, адреса:__________________

Ціна позову: 38111 гривень 36 копійок

Позовна заява

про вилучення та повернення предмету гуманітарної допомоги

07 липня 2004 року, згідно із вимогами постанови Кабінету Міністрів України № 999 від 08 вересня 1998 року Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, інвалід ВВВ другої групи Особа_5 узятий на облік головним управлінням праці та соціального захисту населення ___________ обласної державної адміністрації, як такий, що підлягає забезпеченню автомобілем марки «Таврія» на пільгових умовах – з оплатою 7% від вартості автомобіля, з правом передачі керування цим автомобілем членам своєї сім’ї. Згідно з вимогами Закону України «Про гуманітарну допомогу» та Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів», Особа_5 мав право на отримання через органи соціального захисту населення від іноземного донора, як гуманітарну допомогу, автомобіль віком не старше 8 років на момент ввезення в Україну з обсягом двигуна до 1800 куб.см.

04 червня 2004 року громадянка Німеччини, Особа_6, подарувала ГУПСЗН _________ обласної державної адміністрації, як гуманітарну допомогу, автомобіль марки «Хонда-Цивік», 2000 року випуску, для передачі його Особі_5, а 19 липня 2004 року Особа_5 письмово звернувся до начальника ГУПСЗН __________ обласної державної адміністрації про передачу йому подарованого Особою_6 автомобіля. Після митного оформлення зазначеного автомобіля, наказом начальника ГУПСЗН __________ обласної державної адміністрації № 46 від 16 липня 2004 року, зазначений автомобіль видано Особі_5 з правом передачі керування членам його родини.

Цей автомобіль зареєстровано у ДАІ ГУМВС України у _________ області за Особою_5. Право на керування автомобілем мають його родичі - Особа_4 та Особа_2.

05 вересня 2007 року Особа_5 помер. Згідно із вимогами п. 41 постанови Кабінету Міністрів України № 999 від 08 вересня 1998 року Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, у разі смерті інваліда автомобіль, отриманий ним через органи соціального захисту, як гуманітарна допомога, повертається (вилучається) головному управлінню праці та соціального захисту населення. На підставі цієї норми ГУПСЗН _________ обласної державної адміністрації 05 жовтня 2007 року направлено листа члену сім’ї покійного Особи_5 - Особі_4, з проханням у місячний термін повернути автомобіль до управління, але автомобіль не повернуто.

{smscoin_key}Відповідно до вимог п.16 постанови Кабінету Міністрів України № 999 від 08 вересня 1998 року Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, вилучення автомобіля, отриманого інвалідом через органи соціального захисту, як гуманітарну допомогу, здійснюється органами державної виконавчої служби за рішенням суду. Згідно із вимогами п. 41 постанови Кабінету Міністрів України № 999 від 08 вересня 1998 року Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, подальша доля автомобіля, отриманого як гуманітарна допомога та вилученого у інваліда, відноситься до управлінської діяльності управління, яке має повноваження передати його іншому інваліду, який перебуває на черзі, для користування вилученим автомобілем, або здати на підприємство, що здійснює переробку металобрухту. Враховуючи те, що відповідачами автомобіль добровільно, у відповідності із наведеною нормою підзаконного акту, до ГУПСЗН ___________ обласної державної адміністрації не повернуто, ними порушено вимоги ст. 3 Закону України «Про гуманітарну допомогу», згідно з якою отримувач має рівне з набувачем право на використання гуманітарної допомоги.      

Відповідно до вимог п. 3 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути припинення дії, яка порушує право. Згідно із ч. 1 ст. 8 ЦПК України, суд вирішує справи відповідно до Конституції України, законів України та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Згідно з вимогами ст. 88 ЦПК України, судові витрати стягуються судом зі сторони, на користь якої ухвалено рішення; якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, то він стягується з відповідача в дохід держави.

 З наведених норм чинного цивільного законодавства України та фактичних обставин справи випливає наступне. Особа_5, як інвалід ВВВ, у відповідності до вимог чинного законодавства України, мав право на забезпечення державою автомобілем на пільгових умовах, і був забезпечений державою в особі ГУПСЗН _________ обласної державної адміністрації автомобілем марки «Хонда-Цивік», державний реєстраційний номер __________, який отримано від гр. Особи_6, як гуманітарну допомогу у подарунок. Керувати цим автомобілем мають право Особа_2 та Особа_4. Враховуючи те, що Особа_5 помер, у відповідності до вимог п. 41 постанови Кабінету Міністрів України № 999 від 08 вересня 1998 року Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, спірний автомобіль повинен бути повернутий державі, яка надала його у користування, в особі ГУПСЗН ___________ обласної державної адміністрації. Так як спірний автомобіль з часу смерті користувача - Особи_5, відповідачами до ГУПСЗН ___________ обласної державної адміністрації не повернутий, вважаю право позивача на володіння цим автомобілем порушеним, а тому таким, що підлягає захисту.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16 ЦК України, ст.ст. 3, 88, 118-119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Вилучити у Особи_4 та Особи_2 автомобіль марки «Хонда-Цивік», білого кольору, 2000 року випуску, тип – легковий універсал, шасі – ___________, державний реєстраційний номер _________, та передати його головному управлінню праці та соціального захисту населення ____________ обласної державної адміністрації.

Стягнути солідарно з Особи_4 та Особи_2 судовий збір у сумі 381 гривня 11 копійок, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 гривень.

Додаток:

Дата                Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart