___________ районний суд м. ___________

адреса:____________________

Позивач: Особа_1,

яка проживає за адресою:_____________,

Відповідачі:

Особа_2, яка проживає за адресою:________________,

Особа_3,

який проживає за адресою:________________,

Особа_4, який проживає за адресою:_________________,

Треті особи: орган опіки та піклування, виконавчий комітет _________ районної у м._________ ради, адреса:____________,

Прокурор ___________ району м._____________, адреса:______________,

Позовна заява

про позбавлення батьківських прав

Моя донька, Особа_2, має двох неповнолітніх дітей: сина, Особу_5, «__»_________ р.н. та доньку, Особу_6, «__»__________ р.н.

Так, починаючи з вересня 2006 року, Особа_2 взагалі перестала піклуватись про свого сина, Особу_5. З цього часу мій онук проживає разом зі мною, Особою_1 та моїм чоловіком. В цьому ж році він пішов навчатись до НВК №__, який знаходиться поряд з нашим будинком. В той час його батьки, Особа_2 та Особа_4 розлучались, тому онука «провідували» дуже рідко, а після розлучення (лютий 2007 року) моя донька знаходилась, ніби то, в глибокій депресії і тому не мала можливості доглядати за дитиною. Літом 2007 року вона оформила аліменти на утримання Особи_5 та почала їх отримувати. Весь цей час дитина проживала разом зі мною, але його мати грошей на утримання свого сина зовсім не давала, посилаючись на те, що в неї є великі борги по квартирній платі. Перед початком нового навчального 2007 року ми були вимушені за свої кошти зібрати Особу_5 до школи та почали просити доньку, щоб вона забрала сина до себе, бо він дуже сумує за матір'ю. Проте, що в цей час дитина отримала великий стрес можуть підтвердити вчителі НВК №___. Ми майже силоміць змусили Особу_2 забрати жити до себе сина тому, що дитина постійно плакала та благала жити вдома. Під час проживання Особи_5 у матері, я разом зі своїм чоловіком продовжували забезпечувати онука, вдягати його, купувати взуття, допомагати продуктами харчування. Дочка взагалі не піклувалась про нього. Дитина була неохайна, брудна та нестрижена. Потім Особа_2 заборонила Особі_5 приходити до нас та взагалі зустрічатись з нами, тому він був змушений допізна затримуватись у школі, потім їхати додому сам. Тому, що мама його не забирала. На той час Особі_5 було 9 років. В цей період Особа_2 «шукала за кого вийти заміж» і зустріла Особу_4, який був старший за її батька і, до того ж, інвалід. Відразу ж вони розписались. Після чого, вона взагалі забула про сина Особу_5. Він часто почав пропускати уроки, почав погано вчитися і став дуже наляканим.

Між нами та донькою були сварки по телефону, бо вона на той час з нами не проживала. А якщо і приходила, то крім образ в наш бік та агресії від неї ми нічого не чули і не бачили. З Особою_4 вони прожили три місяці. Особа_2 взяла чотирнадцять тисяч гривень кредиту в банку. Внаслідок чого, в січні 2008 року вона впала в «глибоку депресію» і прийшла до мене з чоловіком зі сльозами на очах, що в неї великі борги, її залишив чоловік та вона вагітна.

{smscoin_key}Майже весь час до народження Особи_6, Особа_2 разом з сином проживала у нас. Ми утримували їх та допомогли віддати борги. Після народження дитини, через три місяці, в неї почалась агресія в наш бік. Грошову допомогу за народження дитини вона витратила на власний розсуд, цих грошей діти не побачили. За дітьми вона зовсім не доглядала, все було на мені, але в той час я захворіла і була вимушена попросити Особу_2 поїхати жити до себе додому. З її боку почались погрози, образи в мою та батька сторону, агресія і наприкінці 2008 року я разом з чоловіком відвезли її до неї додому за адресою:__________, сподіваючись на те, що вона почне піклуватись про своїх дітей. Майже до липня 2009 року вона з нами не спілкувалась та не давала бачитись з дітьми. Ми знову пішли назустріч їй і потихеньку стали спілкуватись з онуками та допомагати їм. В 2009 році ми в їх квартирі провели індивідуальне опалення, бо містечко відключили від котельної і я розуміла, що прийде зима, а дітям потрібно тепло; одягли, взули онуків, бо Особа_2 не купувала дітям нічого, мотивуючи це тим, що в неї немає коштів. Донька вийшла на роботу, коли Особі_6 було три місяці, тому Особа_5 був вимушений доглядати за маленькою сестричкою поки мати не прийде з роботи. Вона часто залишала маленьку дитину на сусідів, знайомих та майже сторонніх людей. В листопаді 2009 року Особа_2 поставила мене перед фактом, що в неї починається сесія (вона вчиться у __________ педагогічному університеті) і я повинна доглядати за її дітьми. Це продовжувалось до 21 січня 2010 року, поки я зі своїм чоловіком не вирішила забрати обох дітей жити до себе тому, що не бачила сенсу їздити кожен день у військове містечко, щоб доглядати онуків. 27 січня, на уроці фізичної культури, мій онук Особа_5 отримав перелом хребта, його поклали в лікарню. На протязі двох тижнів йому не можна було вставати та ворушитися. За дитиною був потрібен постійний догляд. Донька нам сказала, що їй потрібно лікуватися, бо вона погано себе почуває і в лютому 2010 року вона лягла у неврологічне відділення __ міської лікарні. За Особою_5 залишилась доглядати я. На наші зауваження про те, що треба доглядати за сином, Особа_2 не реагувала, а у відповідь ми отримували образи, грубість та агресію. Після виписки з лікарні Особа_2 займалась своїми справами.

5 березня 2010 року Особа_2 заявила мені, що вона знайшла собі роботу в іншому місті і буде там працювати та поїхала у ________, залишивши нам своїх двох неповнолітніх дітей. Коли сталась трагедія з Особою_5, дирекція НВК №______ зібрала одну тисячу вісімсот п'ятдесят гривень допомоги, військова частина надала 500 гривен допомоги. Всі ці кошти отримала Особа_2 та використала на свої власні потреби. Також вона отримує допомогу за народження другої дитини та аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей. Всі ці гроші вона витрачає на погашення кредитів та оплату свого навчання. З цих коштів діти не бачили й копійки. Коли я їй повідомила, що Особа_6 захворіла і на лікування потрібні кошти, вона сказала, що в неї їх немає і жодного разу не провідала дитину. По сьогоднішній день вона зі мною не спілкується, не телефонує і не приходить провідувати своїх дітей. Натомість пише заяви до міліції та органу опіки та піклування __________ районної ради м. ________ про те, що ніби то я не даю спілкуватися їй з власною донькою. Хочу додати ще те, що про батька Особи_6, Особу_4 ми взагалі нічого не знаємо та бачили його лише кілька разів до народження дитини. Всі ці обставини і змусили мене звернутися до суду.

Зазначені мною обставини у відповідності з п.2 ч.1 ст. 164 Сімейного кодексу України є підставою для позбавлення відповідачів батьківських прав.

У відповідності з ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів, щодо позбавлення батьківських прав обов'язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи. У зв'язку з цим зазначений орган необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.

Вище зазначені факти зможуть підтвердити свідки , прізвища та місце проживання яких я повідомлю в попередньому судовому засіданні, довідки та заяви НВК №___, письмові свідчення сусідів та інші матеріали, які я надам у судовому засіданні.

На підставі викладеного й у відповідності з ч. 4, 5 ст. 19, п. 2 ч. 1 ст. 164, ст. 165 СК України, керуючись ч. 1, 2 ст. 35, ст. 36, ч. 1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Позбавити Особу_2, яка зареєстрована та проживає за адресою:______________, батьківських прав відносно її сина Особи_5, «__»________ р.н. та доньки Особи_6, «__»_____________р.н.;

Позбавити Особу_4 батьківських прав стосовно його доньки Особи_6, «__»____________р.н.

Призначити мене, Особу_1 опікуном над неповнолітньою Особою_6, «__»_________р.н.

Визначити місце проживання неповнолітнього Особи_5 «__»________р.н. разом з батьком Особою_3 за адресою: _______________.

Додатки:

Копії свідоцтва про народження Особи_5

Копії свідоцтва про народження Особи_6

Копії характеристики Мироненка Особи_5

Копії довідки НВК № __

Копії інформації НВК № __

Копії заяви директору НВК № ___

Копії акту обстеження житлово-побутових умов

Копії характеристики 

Копії свідчень сусідів

Копії позовної заяви

Квитанція про сплату ІТЗ

Квитанція про сплату державного мита

Дата                  Підпис{/smscoin_key}

 

Коментарі 

 
+1 #2 позбавлення батьківських правЮлія 10.02.2017 11:43
Мне 21 год. Хочу подать заявление в суд о лишении родительских прав моего отца, который всю жизнь злостно уклонялся от моего воспитания, не проявлял никакого интереса к моему состоянию здоровья, развитию, учёбе и состоянию души...
Могу ли я это сделать?
Цитувати
 
 
+1 #1 Подскажите пожалуйста, какая сума оплаты седебного сбора на лишение родительских прав и затрат на информационно-техническое обслуживаниеСветлана 14.01.2014 02:14
Подскажите пожалуйста сумму оплаты судебного сбора и затрат на информационно-техническое обеспечение про иске о лишении родительских прав
Цитувати
 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart