До __________ районного суду м._______

адреса:___________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:________________, тел.:________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_________________, тел.:________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про позбавлення батьківських прав

Відповідач є батьком неповнолітньої дитини Особи_3, «__»________ року народження.

Звернутись до суду мене примусили наступні обставини:

Беручи до уваги, що батько дитини, починаючи з січня 2009 року, проживає окремо в іншому місті та жодного з покладених законом на батьків обов'язків не виконує, не бере педагогічної, матеріальної, грошової, посильної трудової, або будь-якої іншої участі у вихованні сина.

3 13 травня 2009 року, за рішенням суду відповідач повинен сплачувати аліменти. Жодного разу з травня 2009 року відповідач навіть не поцікавився за які кошти виховується дитина. Загальна сума заборгованості по сплаті аліментів станом на 28.04.2010 року складає 3834,94 гривні. Відповідач є злісний неплатник, моя позовна заява про нарахування пені прийнята до __________ райсуду міста _________.

Всі питання щодо виховання вирішуються мною самостійно без участі та підтримки з боку відповідача. Дитина знаходиться на повному моєму утриманні. Додатково Особа_3 займається в гуртках, тренувально-оздоровчих секціях, дошкільних навчальних закладах. Ці заняття потрібні неповнолітньому сину, він відвідує кожний предмет з задоволенням. Для розвитку дитини я прикладаю всі свої зусилля та можливості.

Службою у справах дітей було проведено перевірку та складено акт обстеження житлово-побутових умов сім'ї в якій проживає неповнолітній Особа_3. Перевіркою встановлено, що для дитини створені всі необхідні умови для здорового та всебічного розвитку дитини.

Рішення органу опіки та піклування № ____ від «__»______року Особа_2 не виконує, що говорить про його особисте ставлення до дитини. Він ніяким чином не піклується про сина, не проявляє заінтересованості в його подальшій долі, не цікавиться його успіхами, станом здоров'я, не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема - не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкується з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надає дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяє засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляє інтересу до її внутрішнього світу; не створює умов для отримання нею освіти - створились умови, які шкодять інтересам дитини.

{smscoin_key}Більш того, постійні погрози Особи_2 та його батьків, в тому числі моїм родичам та знайомим, образи, в тому числі в офіційних документах, змушують мене з дитиною змінювати місце проживання, як для особистої безпеки та морального спокою, так і мого сина Особи_3. Взагалі, його спосіб життя є антисоціальним, він раніше неодноразово лікувався в наркологічному диспансері з приводу зловживання спиртними напоями, схильний до агресії, погрожує мені та дитині фізичною розправою. Все наведене буде підтверджене у судовому засіданні показами свідків.

Крім того, вже півроку Особа_2 заперечує проти нашого виїзду, як до родичів в Російську Федерацію, так і на працевлаштування закордон, чим порушує права та свободи вільного волевиявлення та пересування. Робота за кордоном за контрактом забезпечила б матеріальну базу для всебічного розвитку дитини.

Зазначені факти, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини батьком, свідомого нехтування ним своїми обов'язками, що підтверджує відсутність серйозного ставлення відповідача до своїх батьківських обов'язків.

Названі дії у відповідності до ст. 70 Кодексу про шлюб та сім'ю України (ст. 164 Сімейного кодексу України) є підставою для позбавлення відповідача батьківських прав щодо відносно Особи_3.

Постановою ПВСУ № 3 від ЗО березня 2007 р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» п.16 роз'яснено, що ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Згідно з ст. ст. 150, 157 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, той із батьків, хто проживає окремо від дитини зобов'язаний брати участь у її вихованні та утриманні.

У випадку ухилення батьків від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини вони можуть бути позбавлені батьківських прав (ст. 164 СК України).

З метою найбільш повного та всебічного забезпечення прав та законних інтересів дитини я вважаю за необхідне вирішити питання про позбавлення відповідача батьківських прав.

Докази на підтвердження заявлених позовних вимог я додаю.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 164, 165 Сімейного кодексу України та ст. ст. 3, 118 і 119 Цивільного процесуального кодексу України, Постановою ПВСУ № 3 від 30 березня 2007 р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», -

ПРОШУ:

Позбавити Особу_2, який проживає за адресою:______________, батьківських прав відносно неповнолітнього сина Особи_3, «__»__________р.н.

Судові витрати та оплату послуг ІТЗ покласти на відповідача.

Додатки:

Дата                      Підпис{/smscoin_key}

Коментарі 

 
0 #3 Позовна заява про позбавлення батьківських правAli 18.05.2017 00:34
Loving the information on this internet site, you have done great job on the blog posts.Look at my web-site :: relieving pain; Juan: http://sandyhernanadez.blog.fc2.com/,
Цитувати
 
 
-1 #2 Позбавлення батьківських правсветлана 03.10.2012 00:54
подскажите пожалуйста,имею ли я право подать на лишение родительских прав на свою дочь,так как она уже полгода не проживает с ребенком,ребенк а воспитываем мы с мужем.финансовой помощи нет никакой,кроме соц.пособия назначеного государством.
Цитувати
 
 
+6 #1 Позбавлення батьківських правТетяна 08.08.2012 12:59
Судом присуджено аліменти. Підскажіть, будь-ласка, у разі позбавлення батьківських прав, виплата аліментів припиняється?
Цитувати
 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart