Стягнення аліментів. Зразки позовних заяв про стягнення аліментів.

Аліментне зобов'язання являє собою правовідносини, що виникають на підставі передбачених законом юридичних фактів: угоди про сплату аліментів або рішення суду про стягнення аліментів, у силу якого одні члени родини вправі вимагати виплати аліментів від інших членів родини, а останні зобов'язані їх виплачувати.

Порядок стягнення аліментів розрізняється залежно від того, чи буде це добровільна угода батьків або прийдеться в судовому порядку відстоювати інтереси дитини, звернувшись із позовною заявою про стягнення аліментів.

Для початку розглянемо питання про добровільне виконання аліментного обов'язку. У цих цілях батьки повинні укласти угоду про сплату аліментів на дитину. Дана угода у відповідності із Сімейним кодексом України повинна бути обов'язково посвідчена у нотаріуса, у іншому випадку вона є недійсною. Угодою можна встановити спосіб і порядок сплати аліментів на дитину(наприклад, одноразово у твердій сумі або періодичних платежах, шляхом надання грошей або іншого майна і т.д.).

Однак найчастіше  колишнім подружнім не вдається досягти домовленості про сплату аліментів і стягнення аліментів необхідно здійснювати в судовому порядку.

Розмір аліментів, стягуваних у судовому порядку, визначається з урахуванням правил, встановлених статтею 182 СК України. Аліменти на дітей стягуються з батька (або матері, якщо діти залишилися з батьком) шляхом встановлення щомісячних платежів у частковому відношенні до заробітку (доходу) платника, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Розмір цих часток може бути як збільшений судом, так і зменшений з урахуванням матеріального положення сторін і інших обставин, що заслуговують на увагу.

Крім стягнення аліментів у вигляді частки до суми заробітку суд за заявою однієї із сторін може розрахувати аліменти у твердій сумі (наприклад, 700 гривень щомісяця).

Звільнення (відмова) від сплати на користь дітей аліментів, установлених судовим рішенням або угодою сторін, завіреною нотаріусом, неприпустимі. Однак, матеріальне становище сторін може змінитися. Тому, Сімейний кодекс допускає можливість зменшення (збільшення) розміру аліментів. Зміна встановленого судом розміру аліментів можливо тільки по судовому рішенню. Вимога в суд про зміну розміру аліментів може бути заявлена як платником аліментів, так і їхнім одержувачем. Позов про зменшення (збільшення) розміру аліментів подається за місцем перебування утримувача аліментів.

Зразки позовних заяв про стягнення аліментів; про зменшення (збільшення) розміру аліментів:

   Показати #  
# Заголовок Статті Перегляди
1 ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ 103730
2 Позовна заява про стягнення заборгованості по виплаті аліментів 37452
3 Позовна заява про стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів 26627
4 Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання 62050
5 Позовна заява про стягнення додаткових витрат на утримання неповнолітньої дитини 53033
6 Позовна заява про стягнення аліментів на утримання дружини 39336
7 Позовна заява про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини 65575
8 Позовна заява про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі 35169
9 Позовна заява про стягнення аліментів на утримання матері (батька) 14271
10 Позовна заява про зменшення розміру аліментів 27493
11 Позовна заява про стягнення аліментів 51327
Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart