До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________  

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Третя особа: Відділ РАСЦ ________ міського управління юстиції, адреса:__________________

Позовна заява

про визнання шлюбу, укладеного без наміру створити сім’ю недійсним

Я, Особа_1 перебуваю у зареєстрованому шлюбі з Особою_2 з 18.07.2007 р. Шлюб зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану _________ міського управління юстиції _________ області, актовий запис № ______.

Перед реєстрацією шлюбу відповідач за час нашого знайомства наполягав на реєстрації шлюбу, переконував мене, що бажає створити сім’ю.

Після укладення шлюбу він наполягав на тому, щоб я прописала його в квартиру № __, яка знаходиться в будинку № __ по вул. __________ у м. ________, яка належить мені та моїй доньці, Особі_3, на праві власності.

«____»___________ 2007 року, я надала згоду на реєстрацію місця проживання Особи_2 в нашій з донькою квартирі.

Після цього Особа_2 різко змінив ставлення до мене: постійно був відсутній вдома, з’являючись вчиняв сварки, перестав підтримувати зі мною шлюбні відносини. Як пізніше мені стало відомо, що він підтримував шлюбні відносини з іншою жінкою, ще до шлюбу зі мною, які підтримує і до теперішнього часу.

{smscoin_key}В січні 2009 року відповідач при свідках заявив мені, що він уклав зі мною  шлюб, тільки з тих причин, що йому було потрібно житло і реєстрація за місцем проживання, і що жодних намірів створювати повноцінну сім’ю він не мав, і що використовував мене лише для досягнення цих цілей. Також повідомив, що подальшого наміру проживати разом він не має.

Зазначені мною обставини можуть підтвердити свідки:

-      Особа_4, проживає за адресою:_______________;

-      Особа_5, проживає за адресою:_______________;

-      Особа_6, проживає за адресою:_______________;

-      Особа_7, проживає за адресою:_______________.

У зв’язку із тим, що Особа_2 уклав шлюб зі мною без наміру створити сім’ю та набути обов’язків подружжя, були порушені мої права і я змушена звертатися до суду із позовом про визнання нашого шлюбу недійсним.

Згідно ч.1 ст.21 Сімейного Кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

У відповідності до ч. 1 ст.27 СК України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.

На підставі ст.40 СК України шлюб визнається недійсним за рішенням суду у разі його фіктивності. Шлюб є фіктивним, якщо його укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя.

Згідно ст.44 Сімейного Кодексу у випадках, передбачених статтями 39 - 41 Сімейного Кодексу України, шлюб є недійсним від дня його державної реєстрації.

У відповідності до ст.45 Сімейного Кодексу недійсний шлюб, а також шлюб, визнаний недійсним за рішенням суду, не є підставою для виникнення у осіб, між якими він був зареєстрований, прав та обов'язків подружжя, а також прав та обов'язків, які встановлені для подружжя іншими законами України.

На підставі вищезазначеного та ч.1 ст. 21, ч.1 ст. 27, ст. 39-41, 45 СК України, керуючись ст. 3, 118, 119 Сімейного кодексу України, -

ПРОШУ:

Визнати шлюб, укладений між мною, Особа_1, та Особа_2, укладений 18 липня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану ________ міського управління юстиції _________ області по актовому запису № ______, недійсним з моменту укладення, тобто з 18.07.2007 року.

Додатки:

Дата         Підпис {/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации