До ________ районного суду м.___________

адреса:_____________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________,

Відповідачі: Особа_2, проживає за адресою:___________________, тел.:__________________

Особа_3, проживає за адресою:__________________, тел.:______________________

Позовна заява

про стягнення незадоволених вимог кредитора спадкодавця

Особа_2 та Особа_3 є спадкоємцями Особа_4, мого колишнього чоловіка, який помер «__»________ року  і на момент смерті мав заборгованість зі сплати аліментів на мою користь на утримання  сина Особи_5 в сумі 3040,12 грн. Я, як кредитор спадкодавця, зверталася в  письмовій формі до відповідачки, яка є спадкоємицею і одночасно законним представником свого сина Особи_3 з вимогою сплатити 2026,74 грн. - їх частку в спадковому майні, відповідно до вимог ст. 1218, 1281, 1282 ЦК України.

Поскільки в добровільному порядку мою вимогу не  виконано, я змушена звернутися за стягненням до суду.

Згідно довідки ВДВСВ Олександрівського РУЮ Особа_4 згідно виконавчого листа АЕ від 26.04.93 р. Великоолександрівського районного суду зобов'язаний      сплачувати аліменти на мою користь, Особи_1, на утримання сина Особи_5, «__»___________ року народження в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу). Заборгованість його по аліментах згідно довідки складає 3040 гривен 12 коп.

Особа_4 помер «___»__________ року  (свідоцтво про смерть ____№________ видане 25.09.07 р. відділом РАЦС Олександрівського РУЮ Херсонської області. 

За повідомленням Великоолександрівської  державної нотаріальної контори  спадщину після померлого Особи_4 прийняли ОСОБА_2 - дружина спадкодавця, син ОСОБА_3, «__»__________ року народження і син Особа_5, «__»____________ року народження.

{smscoin_key}Ст. 194 СК України передбачає можливість стягнення заборгованості за аліментами. На момент відкриття спадщини Особа_4 мав обов'язок по сплаті аліментів на утримання сина Особа_5. Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на  момент відкриття спадщини і не  припинилися внаслідок його смерті. Смерть особи не є підставою для залишення без вирішення питання стягнення заборгованості по аліментах згідно сімейного законодавства. Заборгованість за аліментами входить, у разі смерті батька, як  пасив до складу спадщини, і підлягає погашенню його спадкоємцями.

Відповідно до ст. 1282 ЦК України спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину і у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

Дані з реєстру прав власності на нерухоме майно підтверджують вартість спадкового майна, яка є достатньою для задоволення вимоги. Поскільки Особа_3 є малолітнім стягнення слід проводити з його законного представника.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст.  1218, 1281, 1282 ЦК України, ст. 194 СК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

 Стягнути з Особи_2, як спадкоємця Особи_4 та законного представника спадкоємця Особи_3 на мою, Особи_1,  користь борг спадкодавця Особи_4 по сплаті аліментів в загальній сумі 2026,74 грн. та судові витрати в сумі 81 гривну.

Додатки:

Дата                 Підпис  {/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart