До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:____________________

Третя особа: __________ державна нотаріальна контора м.___________, адреса:________________________

Позовна заява

про визнання права на обов'язкову частку у спадщині

Я Особа_1, «____» року народження являюся донькою Особи_3, яка померла «___»_______ року. Крім мене у матері є іще чотири доньки: Особа_4, Особа_5, Особа_6 і Особа_7.

Згідно заповіту складеного Особою_3,  все належне їй майно остання заповіла Особі_2, яка являється онукою спадкодавця.

Спадкоємець за заповітом Особа_2 прийняла спадщину шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном з дня смерті спадкодавця.

«__»________ року я подала заяву до ___________ районної державної нотаріальної контори м._______ про прийняття спадщини. Але нотаріус відмовила мені у видачі свідоцтва про право на обов’язкову частку у спадщині у зв’язку із тим, що Особа_2 заперечує проти цього.

Згідно ч.2 ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Згідно ч.5 ст.1268 незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1241 ЦК України неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна (вдова вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).

{smscoin_key}На день смерті Особи_3 я Особа_1 була непрацездатною,  оскільки мала ІІ групу інвалідності,  а тому маю право на обов'язкову частку у спадщині незалежно від змісту заповіту. У разі, якби спадкування відбувалося за законом, спадкоємцями І черги за законом також були б дочки померлої - ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6,  ОСОБА_7.

Таким чином,  при спадкуванні за законом кожній з нас належала б 1/5 частина спадкового майна. Я як непрацездатна дочка померлої маю право на обов'язкову частку – 1/2   від 1/5 частини спадкового майна,  тобто 1/10 частини від усього спадкового майна.

На підставі викладеного та керуючись  ст. ст.  1220, 1241, 1268 ЦК України,  ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, - 

ПРОШУ:

Визнати за мною право на обов'язкову частку у спадщині після померлої Особи_3, померлої «__»________ року в розмірі 1/10 частин всього спадкового майна.

Додатки:

Дата                      Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart