До __________ міськрайонного суду ____________ області

адреса:____________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:______________________, тел.:________________

Відповідач: Державне казначейство України в _________ області юридична адреса:__________________

Позовна заява

про  відшкодування майнової і моральної шкоди  завданої незаконним рішенням і діями органів досудового слідства, прокуратури

25 серпня  2005 року прокуратурою __________ області було порушено кримінальну справу стосовно мене, ОСОБИ_1, за ч.2 ст. 364 КК України.

З метою забезпечення виконання вироку в частині можливої конфіскації майна та забезпечення заявленого по справі цивільного позову, постановою слідчого  _________ міжрайонної прокуратури ________ області від 19 вересня 2005 року накладено арешт на моє майно.

26 вересня 2006 року мені було пред'явлено обвинувачення, та на підставі постанови слідчого  _______ міжрайонної прокуратури ________ області я був відсторонений від займаної посади начальника  філії «Райавтодор» ДП «Облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України».

Вироком від  13 листопада 2006 року ________ міськрайонним судом ________ області, залишеним без змін ухвалою від 23 січня 2007 року колегії суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду ________ області мене, ОСОБУ_1 було виправдано за відсутністю в діях складу злочину, кримінальну справу закрито та скасовано арешт, накладений на майно.

Згідно зі статтями 1,5 Закону України від 01.12.1994 року № 266/94-ВР «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду»  підлягає відшкодуванню шкода, завдана громадянинові внаслідок незаконного засудження, незаконного притягнення як обвинуваченого, незаконного взяття і тримання під вартою, незаконного проведення під час розслідування чи судового розгляду справи обшуку, виїмки, незаконного накладення арешту на майно, незаконного відсторонення від роботи(посади) та інших процесуальних дій, що обмежують права громадян. У випадках, зазначених у частині першій цієї статті, завдана шкода відшкодовується в повному обсязі незалежно від вини посадових осіб органів дізнання, досудового  слідства, прокуратури і суду.

{smscoin_key}Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання та досудового слідства, прокуратури і суду»  громадянину відшкодовуються  заробіток, який він втратив внаслідок незаконних дій.  Статтею 4 вказаного закону відшкодування шкоди проводиться за рахунок коштів державного бюджету. Розмір сум, які підлягають відшкодуванню відповідно до п.1 ст.3 Закону визначаються з урахуванням заробітку неодержаного громадянином за час відсторонення від роботи.

Відповідно до довідки наданої філією «Райавтодор» моя середньомісячна заробітна плата на посаді начальника філії, яка була б нарахована у разі виконання мною обов'язків начальника за період з 28.09.2005 року по 23.01. 2007 року складає 23532, 36 грн. 

Таким чином, незаконними діями слідчого прокуратури мені завдано майнової шкоди в розмірі 23532,36 грн.

          Право на відшкодування шкоди завданої фізичній особі незаконними діями, рішеннями чи бездіяльністю у сфері правосуддя  виникає за умови постановлення судом виправдовувального вироку, що і відбулося 13 листопада 2006 року - мене, ОСОБУ_1 було виправдано за відсутністю в діях складу злочину.

Я був відсторонений від займаної посади та відносно мене було застосовано запобіжний захід підписку про невиїзд у зв'язку з цим я  зазнав моральних страждань та у мене виникло право на відшкодування моральної шкоди на підставі Закону.

Враховуючи, що період перебування мене під слідством складає з 25 серпня 2005 року по 13 листопада 2006 року становить 1 рік 3 місяці і 27 днів та враховуючи конкретні  обставини справи, характер моральних страждань, їх наслідки й інші негативні впливи внаслідок притягнення мене до кримінальної відповідальності, я вважаю, що розмір відшкодування не може бути меншим 100000 грн.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст. 1,5 Закону України від 01.12.1994 року «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду», Положенням про застосування Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду», затвердженого наказом Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури та Міністерства фінансів України від 04 березня 1996 року №6/5/3/41, ст. 1176 ЦК України суд, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України -

ПРОШУ: 

Стягнути з Державного казначейства України відшкодування  матеріальної шкоди в розмірі 23532,36 грн., моральної в розмірі 100000 грн. за рахунок коштів Державного бюджету шляхом списання в безспірному порядку на мою користь з єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України.

Додатки:

Дата               Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart