Помилка
  • Помилка завантаження даних каналу.

  Одвічна проблема українців, хабарництво, є об'єктом дослідження багатьох міжнародних організацій. Адже ця проблема притаманна не лише країнам колишього СРСР. Висвітлення рівня корумпованості в різних країнах світу провела Ганна Мамонова в своїй статті "Коррупция победила Украину":

 

  Правозахисна організація Transparency International опублікувала черговий доклад "Барометр коррупции в мире" за 2009 рік. Для України результати виявилися невтішними: останнє місце з 69 країн світу. Гірше того, громадяни країни остаточно зневірилися в можливості викорінити хабарництво.

 

  Для оцінки корумпованості країн організація ввела п'ятибальну шкалу, де одиниця відповідає мінімальному рівню корупції, а п'ятірка - максимальному. Інформація збиралася шляхом опитування громадян країни.

 

  Самими корумпованими державами цього разу були визнані: Україна (4,3 бали), Боснія й Герцеговина (4,2 бали), Хорватія (4,1 бали), Камерун, Болгарія й Румунія (по 4 бали). Ледве краще ситуація в наших сусідів: Росії (3,9), Польщі (3,5) і Білорусі (3,4).

 

  Для порівняння: в 2007 році Україна мала рейтинг 4 бали й посідала третє місце з кінця перед Туреччиною (4,1) і Камеруном (4,3).

 

 

 

 

 

 

 

 

  На думку українців, самими корумпованими структурами є суди, парламент і органи виконавчої влади - по 4,5 бали кожний.

 

  На другому місці - політичні партії (4,4 бали), на третьому - приватний сектор економіки (4,3 бали). Мас-медіа одержали оцінку в 3,8 бали.

 

  Цікаво, що думка росіян, поляків і українців щодо корумпованості бюрократів збіглися. У РФ найкращих оцінок удостоїлися ЗМІ (3,5 бали), а в Польщі - суди, парламент і бізнес (3,5 бали).

 

  Грузія по праву може пишатися своїми антикорупційними мірами - 3,1 бали в загальній шкалі. Гіршу оцінку кавказці поставили судам (3,3 бали), кращу - ЗМІ й бізнесу (2,9 бали).

 

  Молдавани найбільш корумпованим сектором назвали бізнес (3,7 бали), білоруси - чиновників (3,7 бали), вірмени й азербайджанці - суди (3,3 і 4 бали).

 

В Україні опитування 1200 чоловік проводила компанія TNS Ukraine за замовленням Transparency International з 4 по 12 листопада 2008 року. Усього у світі було опитано 73 тис. 132 чоловік з 69 країн.

 

  Незважаючи на останнє місце, українцям не варто сумувати, тому що вони не самотні у своїх проблемах, вважає регіональний директор Transparency International по Європі й Центральній Азії Миклош Маршалл.

 

  Відповідно до дослідження, в 2008 році кожна десята людина у світі давала хабар хоча б один раз. В Україні, у порівнянні з 2007 роком, на 9% зменшилося число людей, які змушені були дати "презент" (21% проти 30%). У Росії цей показник виріс із 17% до 29%.

 

  На жаль, 73% українців впевнені, що уряд абсолютно не займається подоланням корупції. І лише 7% вважають його методи ефективними.

 

  За словами Маршалла, якщо в розвинених країнах громадяни наполягають на боротьбі з корумпованими чиновниками, то в Україні розчарування настільки велике, що населення не бачить реальних механізмів викорінювання цього зла.

 

Крім українців, не живуть ілюзіями із приводу ефективної боротьби з корупцією 56% опитаних з 69 країн світу. На думку фахівців Transparency International, зневіра людей пов'язана з економічною кризою.

 

  Найбільше лояльно до дій влади настроєні жителі Нігерії, де 71% респондентів порахували антикорупційні міри свого уряду ефективними.1

 

   Тож нам, українцям, залишається лише сподіватися на законність судових рішень, правомірність дій державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування. Чи можливо ми самі хочемо щось змінити?...

 

 1)Анна Мамонова. "Корупция победила Украину"- www.seychas.com.ua

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Онлайн помічник

SiteHeart