Помилка
  • Помилка завантаження даних каналу.

  Якщо Вам не допомогли заходи, які зазначені у статті "Як відстояти своє право на дострокове повернення депозиту до звернення в суд?", то зверніть увагу на поради, що знаходяться нижче.

  Спосіб, який запропонований в цій статті стане в нагоді тим, у кого:

1) в договорі банківського вкладу (депозиту) зазначено, що всі спірні питання, які виникають із даного договору вирішуються у третейському суді, або для захисту совїх прав Ви змушені звертатися до суду, який знаходиться в іншому місті;

2) немає бажання розглядати справу тривалий час через  затягування з боку представників банку.

   Тож у чому полягає суть? Все надзвичайно просто, необхідно використовувати закони на свою користь. Так відповідно до ст. 572 Цивільного кодексу України в силу застави кредитор (заставодержатель) має право уразі невиконання боржником (заставодавцем) зобов'язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави). Цілком логічним є запитання до чого тут застава? І тут все просто, бо застава є одним із способів забезпечення виконання зобов'язань.

  Тепер детальніше. Припустимо Вам терміново необхідно повернути гроші з депозитного рахунку. Знаходите знайомого, родича ін. особу, якій особисто Ви 100% довіряєте. Укладаєте з ним договір позики (Ви берете в борг гроші у свого знайомого) на суму, яка дорівнює сумі Вашого банківського вкладу (депозиту). В пункті про забезпечення зобов'язань вказуєте, що забезпеченням є майнове право на депозит в сумі (вказуєте суму депозитного вкладу відповідно до договору), що знаходится (вказуєте установу банку і № рахунку, який був відкритий для розміщення Вашого вкладу). Додатково укладаєте договір застави. І одним із обов'язкових документів, який необхідно укласти - є розписка про отримання у власність грошової суми у повному обсязі, видана Вами як позичальником. Термін на який укладається договір позики може бути будь-яким (від 1 дня і до ...). Після закінчення терміну дії договору позики, Ваш знайомий (позикодавець), на підставі ч.ч. 1,2 ст. 590 Цивільного кодексу України, в порядку ст.ст 95, 96 Циівільного процесуального кодексу України звертається до суду за місцем Вашого проживання із заявою про видачу судового наказу. В якій прохає стягнути з Вас суму грошей в розмірі невиконаних зобов'язань, шляхом стягнення цієї суми з Вашого депозитного рахунку, який перебуває під заставою. Після отримання судового наказу Ваш знайомий звертається до виконавчої служби, яка і втілить в життя рішення суду.

  Таким чином, Ви повертаєте депозит в найкоротші терміни і банк не залучається до участі, оскільки розгляд заяви про видачу судового наказу проводиться судом без судового засідання і виклику сторін та заінтересованих осіб. Крім того спір вирішиться за місцем Вашого проживання, що вбереже Вас від додаткових затрат часу і коштів на поїздки в інші міста. Щоправда судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення, який доведеться сплатити, ніхто не поверне. Але і в цьому є плюс, адже в наказному провадженні зазначені вище затрати будуть вдвічі менші ніж справа розглядалася б в позовному провадженні.

  Бажаю успіхів!

 Автор: Євген Кіріченко

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Онлайн помічник

SiteHeart