Зразок позовної заяви до місцевого суду
в разі невиплати плати за оренду
 земельної ділянки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До _______________________________

(найменування суду)

Позивач: _____________________,

який мешкає за адресою:

(поштовий індекс), село ________

__________ району, ________ обл.

Відповідач: (поштовий індекс, повна адреса

найменування орендаря)

Ціна позову: _______ грн. _____ коп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

 

Відповідно до державного акта на право власності на землю, виданим ______________ _____ року, мені, на праві приватної власності, належить земельна ділянка (земельна частка (пай) площею ___ гектара (умовних кадастрових_______га), що розташована на території ____________________________________ сільської ради ___________________ району.

Зазначену земельну ділянку (земельну частку (пай) згідно з договором оренди від ____________ 20__ року я передав у оренду ________________ строком на _____ років.

Відповідач на підставі договору оренди (п. ____) зобов'язався сплачувати мені щорічно до _______________ поточного року орендну плату без врахування коефіцієнта індексації (з урахуванням коефіцієнта індексації) в розмірі ___________ грн., що становить ____ % від вартості землі на момент укладання договору. Виплата повинна здійснюватися у грошовій (натуральній відробітковій) формі, що становить ___________________ (грошова сума, вид натуроплати, кг, вид послуг, їх вартість).

На момент укладання договору вартість моєї земельної ділянки становила __________ грн., а з урахуванням індексації - __________ грн. відповідно і орендна плата мала скласти _______ грн. ___ коп.

За ______ р. мною було одержано за оренду моєї земельної ділянки (земельної частки (паю)):

_______ кг пшениці (VI клас) і _____ кг ячменю (III клас), що в грошовому виразі склало відповідно _______ грн. і ______ грн. за цінами агропромбіржі станом на 12 травня (пшениця ________ грн. за 1 тонну, ячмінь - ________ грн.). А всього мною було одержано зерна на суму ________ грн. ___ коп. Ніяких послуг у ____ р. мені не надавалося.

Як і в ______ р., цього року вартість моєї земельної ділянки (земельної частки (паю)) мала бути проіндексована - відповідно до ст. 23 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992  2535-XII та постанови Кабінету Міністрів України за N 783 від 12.05.2000 р. і скласти _______ грн., з якої орендна плата має становити _______ грн. ___ коп. Відповідачем ці вимоги не були виконані. Таким чином відповідач не розрахувався зі мною за ____ р. на суму ______ грн. ___ коп.

А з урахуванням пені (п. договору - ___ % _______ грн.) загальна сума боргу становить _________грн. ___ коп.

Всього за ______ р. відповідач заборгував мені ________ грн. ___ коп.

Я звертався до ______________________ з вимогою провести відповідні перерахунки орендної плати згідно з умовами договору і чинного законодавства України (заява від _____________ додається). Але відповіді від нього не одержав, що оцінюється мною як відмова у задоволенні моїх вимог. Адже згідно з п. 4 ст. 22 Закону України "Про оренду землі" орендодавець, тобто я, має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.

Для подачі цієї позовної заяви мною була витребувана довідка про вартість моєї земельної ділянки з урахуванням індексації з ________________ райвідділу земельних ресурсів, за що було сплачено ________ грн. Копія квитанції додається.

З урахуванням вищезазначеного,

 

ПРОШУ:

 

1. Розстрочити сплату державного мита  (судового збору) та витрат на інформаційне забезпечення розгляду справи до ухвалення судового рішення у справі.

2. Стягнути з відповідача на мою користь ______ грн. ___ коп. – борг  відповідача за оренду;

3. Стягнути з відповідача на мою користь ______ грн. ___ коп. вартість довідки про вартість земельної ділянки;

4. Стягнути з відповідача державне мито ________ грн. _____ коп. - витрати на інформаційне забезпечення розгляду справи ________ грн. _____ коп..

 

Додатки:

1. Копія позовної заяви.

2. Копія державного акта на землю.

3. Копія договору оренди.

4. Квитанція про сплату за довідку про вартість земельної ділянки.

5. Заява про виплату орендної плати від _____________.

 

"___" ____________ 20__ року

Підпис _______________/__________/

 

 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart