До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Ціна позову: 3675 грн. 

Позовна заява

про стягнення із спадкоємця майнової шкоди, заподіяної спадкодавцем

12 червня 2008 року приблизно о 17 годині навпроти будин­ку №7 по вулиці _____________ в місті ____________, батько відповідача Особи_2 – Особа_3, управ­ляючи автомобілем марки «Volvo» 740, державний номер _________, що знаходився в його власності, здійснив наїзд на мене в той час, ко­ли я переходив дорогу по пішохідному переходу.

З місця пригоди Особа_3 втік.

Через декілька хвилин я був доставлений у травматологічне відділення ___________ міської лікарні, де знаходився на стаціонарному лікуванні в період часу з 12 червня по 01 грудня 2008 року з діагнозом: перелом лівого стегна, перелом зі зміщенням лівої ключиці.

Згідно висновку судово-медичної експертизи №___ від 7 грудня 2008 року заподіяні мені тілесні ушкодження відносяться до тяжких тілесних ушкоджень.

12 січня 2009 року Особа_3 помер від серцевої недостатності.

Ухвалою ___________ районного суду м.____________ від 22 січня 2009 року кримінальна справа відносно Особи_3, яка була порушена за ознаками злочину передбаченого частиною 2 статті 286 КК України, провадженням припинено по пункту 8 статті 6 КПК України у зв'язку із смертю Особи_3.

{smscoin_key}Діями Особи_3 мені заподіяна майнова шкода. На придбання медикаментів для лікування мною витрачено 2400 грн., що підтверджується відповідними рецептами лікарів і касовими чеками аптечних закладів.

Я працюю заступником голови виконавчого комітету ___________ районної у м.__________ ради. У зв'язку з нетривалим безперервним стажем роботи оплата по лікарняному листу мені проводилася не в повному розмірі заробітної плати. За період лікування розмір не отриманого заробітку склав 1275 грн., що підтверджується довідкою виданою бухгалтерією виконкому №______ від 07 березня 2009 року.

Разом заподіяна мені майнова шкода склала: 2400 грн. + 1275 грн. = 3675 грн.

У зв'язку із смертю Особи_3, заподіяну мені майнову шкоду зобов'язаний відшкодувати єдиний спадкоємець померлого - його син Особа_2, який прийняв в спадщину майно померлого, зокрема домоволодінням, розташованого за адресою:__________________ та автомобіль «Volvo» 740 державний номер _________.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.1 ст.1231 ЦК України до спадкоємця переходить обов’язок відшкодувати майнову шкоду (збитки), яка була завдана спадкодавцем.

Ч.4 ст. 1231 ЦК України встановлює, що майнова та моральна шкода, яка була завдана спадкодавцем, відшкодовується спадкоємцями у межах вартості рухомого чи нерухомого майна, яке було одержано ними у спадщину.

На підставі викладеного, відповідно до ст. 1218, ч.1 ст.1231 ЦК України, керуючись статтею 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягнути з відповідача Особи_2, який являється спадкоємцем, на мою ко­ристь заподіяну спадкодавцем, Особою_2, майнову шкоду в сумі 3675 грн.

Додаток:

-      копія позовної заяви,

-      довідка _______ міської лікарні,

-      копія ухвали _________ районного суду м._______ від 22.01.2009 р.

-      копія висновку судово-медичної експертизи №____ від 07.12.2008 р.

-      рецепти лікарів,

-      касові чеки аптек,

-      довідка виконкому ________ районної у м._________ ради №____ від 07.03.2009 р.

-      копія свідоцтва про смерть Особи_3,

-      копія свідоцтва про право на спадщину за законом на ім’я Особи_2

Дата                         Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart