До ________ районного суду м.___________

адреса:_____________________

Позивач: ТОВ «НАЗВА», юридична адреса:________________, тел.:______________

Відповідач: Особа_1, проживає за адресою:__________________, тел.:_________________

Ціна позову: 13000 грн.

Позовна заява

про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної підприємству працівником

Відповідачу – Особі_1, який перебував з ТОВ „Назва" у трудових відносинах, згідно наказів № 265 к від 23 жовтня 2003 року працював експедітором по перевезенню вантажу ТОВ „НАЗВА" та наказом № 278 від 24 вересня 2005 року був переведений на посаду торгового агента відділу продаж „Пиво" оптової бази м. _________ ТОВ „НАЗВА", для виконання службових обов'язків позивачем був ввірений службовий транспортний засіб ЗA3-110267 державний номерний знак ________, який належить ТОВ «НАЗВА» на підставі права власності.

08 липня 2005 року о 19 годин 10 хвилин у зв’язку з порушенням водієм ОСОБОЮ_1 правил дорожнього руху України скоїлась дорожньо-транспортна пригода, в результаті якої від тяжких тілесних ушкоджень загинув потерпілий, учасник дорожнього руху ОСОБА_2. Даним вироком ОСОБА_1 був визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 286 ч.1 КК України та притягнутий до покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортним засобом на один рік. На підставі ст.ст. 75, 76 КК України, відповідач по даній справі, звільнений від основного покарання з випробувальним строком на два роки. Рішенням того ж суду від 14.12.2006 року за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, з ТОВ „НАЗВА" стягнута моральна шкода, пов'язана з загибеллю потерпілого, в загальній сумі 13 000 грн., яку позивач виплатив в повному обсязі. Оскільки вказана шкода була заподіяна неправомірними діями ОСОБА_1., за що він притягнутий до кримінальної відповідальності, а робітник несе відповідальність за свої дії перед підприємством, право регресної вимоги до останнього виникає з часу виплати підприємством сум третім особам, вважаємо за необхідне стягнути із ОСОБИ_1. на користь ТОВ „НАЗВА" у порядку регресу 13000 грн.

Згідно п.3.ч.1. ст. 134 КЗпП України, відповідно до законодавства працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, коли шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.

{smscoin_key}На підставі ст. 233 КЗпП України, для звернення власника або уповноваженого ним органу до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної, підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.

У відповідності п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками" від 29 грудня 1992 року № 14, право регресної вимоги до працівника виникає з часу виплати підприємством, організацією, установою сум третій особі і з цього ж часу обчислюється строк на пред’явлення регресного позову.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 134, 233 КЗпП України, Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками" від 29 грудня 1992 року № 14, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НАЗВА» з перерахування на р/р 00000000000000 в ДФ ВАТ «НазваБанк» м. __________, МФО 000000, ОКПО 00000000 матеріальну шкоду в розмірі 13000 грн. ( тринадцять тисяч грн., 00 коп.).

Додатки:

Дата               Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart