До ________ районного суду _______ області адреса:____________________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________________, тел.:____________________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:__________________________, тел.:______________________________

Позовна заява

про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності на будинок та земельну ділянку

24.11.2006 року  я та Особа_2  уклали  між собою договір купівлі-продажу житлового будинку адреса:_____________ та земельної ділянки  для ведення особистого підсобного господарства  площею 0,316 га.

Житловий  будинок адреса:_____________ на підставі  свідоцтва  про право  власності на житло №59 від 16.05.1991 року, виданого ___________ сільською радою ________ району ________ області  належить Особі_2 на праві особистої приватної власності. Згідно державного акту  на право приватної власності  на землю серії  ________ вбачається, що Особа_2 також є власником і земельної ділянки.

Нотаріально договір купівлі-продажу не складався і угода ніде не реєструвалася. На підтвердження укладення договору купівлі-продажу Особа_2, 24.11.2006 року надала мені генеральну довіреність, посвідчену приватним нотаріусом Особою_3, передала ключі від будинку, а також власноручно написала розписку про отримання від мене 17000$ США в рахунок продажу будинку та земельної ділянки за адресою:____________. Крім того 26.11.2006 року відповідач знялася із реєстраційного обліку за вказаною адресою та в присутності і за допомогою свідків: Особи_4, Особи_5 та Особи_6 вивезла власні речі із будинку.

25.11.2008 року термін дії генеральної довіреності, яку мені надала Особа_2 закінчився. Через свою хворобу і часте перебування на стаціонарному лікуванні у лікарні я не мала змоги здійснити переоформлення придбаного житлового будинку шляхом відчуження на свою доньку.

У зв’язку із закінченням терміну дії довіреності 20.12.2008 року я звернулася до відповідачки з метою укладення письмового договору купівлі-продажу будинку та подальшого його нотаріального посвідчення, але Особа_2 мені відмовила у цьому посилаючись на незадовільний стан свого здоров’я та небажання відлучатися із дому.

Такі дії відповідачки порушують мої права у зв’язку із чим я не маю можливості здійснити реєстрацію права власності житлового будинку та земельної ділянки, які набула на підставі договору купівлі-продажу.

Згідно ч.2 ст. 218 ЦК України, якщо правочин, для якого законом встановлено його недійсність  у разі недодержання вимоги щодо письмової форми, укладений усно і одна сторона вчинила дію, а друга сторона підтвердила її вчинення, зокрема шляхом прийняття виконання, такий правочин у разі спору може бути визнаний судом дійсним; ч.2 ст. 220 ЦК України передбачає, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

З наведених норм чинного законодавства України та фактичних обставин справи випливає наступне. Між мною та Особою_2 24.11.2006 року укладено договір купівлі-продажу будинку та земельної ділянки за адресою:____________________. Письмова форма та нотаріальне посвідчення зазначеного договору купівлі-продажу не дотримані. На підтвердження укладення договору я як покупець передала Особі_2 17000$, а остання прийняла гроші та надала мені нотаріально посвідчену довіреність, ключі від будинку та розписку про отримання грошей в сумі 17000$ в рахунок проданого житлового будинку та земельної ділянки за адресою:______________. Зазначені дії як з моєї сторони, так і зі сторони відповідачки свідчать про те, що ми домовилися щодо усіх істотних умов договору, вчинили взаємні дії для настання юридично значимих наслідків, та у повному обсязі виконали умови договору купівлі-продажу.

На підставі вищезазначеного та у відповідності із ст. 16, ч.2 ст.218, ч.2 ст.220 ЦК України, керуючись ст. 3, 118-119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Визнати договір купівлі-продажу житлового будинку адреса:____________ та земельної ділянки  для ведення особистого підсобного господарства  площею 0,316 га, посвідчену державним актом  на право приватної власності  на землю серія _________,  укладений 24.11.2006 року між  мною та  Особою_2 – виконаним та дійсним.

Визнати за мною право власності на житловий будинок адреса:__________, земельну ділянку  для ведення особистого підсобного господарства  площею 0,316 га, посвідчену державним актом  на право приватної власності  на землю серія __________.  

Додаток:

Дата             Підпис

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации