Чи потрібен на сайті юридичний форум або чат для професійного спілкування?
 
Чи маєте Ви відношення до юридичної професії?
 


Украинская Баннерная Сеть
Позовна заява про встановлення порядку користування житлом, укладення окремих договорів найму
Четвер, 11 лютого 2010 18:13


До ________ районного суду м. ________

ПОЗИВАЧ: Особа_1,

адреса: _____________________________ в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього: Особи_3,

адреса: _____________________________

ВІДПОВІДАЧІ: Особа_2,

адреса: ____________________________

Госпрозрахункова житлово-експлуатаційна дільниця №__, адреса: ________________

ТРЕТЯ ОСОБА: Орган опіки та піклування, виконавчий комітет _________ районної у м. ______ ради, адреса: _____________________

Позовна заява

про встановлення порядку користування житлом, укладення окремих договорів найму

«__» __________ року у __________ міському відділі реєстрації актів громадянського стану ___________ міського управління юстиції між мною та відповідачем Особою_2 було зареєстровано шлюб, актовий запис № _____.

Після одруження ми почали проживати разом в квартирі №__ по вул. ______________, __ в м. ________. Квартира №__ по вул. ___________, __ в м. _______ не приватизована, відноситься до державного житлового фонду та перебуває в комунальній власності м. _________. З «__» __________ року я зареєстрована за вказаною адресою, як член сім'ї - дружина наймача Особи_2. «__» __________ року в нас народився син Особа_3, який також зареєстрований у зазначеній квартирі.

Сімейне життя з відповідачем не склалося і рішенням ________ районного суду від «__» __________ року наш шлюб було розірвано.

На теперішній час ми з відповідачем не проживаємо однією сім'єю, не маємо спільного бюджету для оплати комунальних послуг і квартирної плати, в зв'язку чим між нами виникають конфлікти та непорозуміння щодо оплат по спірній квартирі. Також я маю намір здійснити приватизацію вказаної квартири, але відповідач на це своєї згоди не надає і таким чином порушує наші з сином права.

Квартира №___ по вул. ___________, __ в м. ________ загальною площею 46,6 кв.м., складається з двох житлових кімнат: №2 площею 12,5 кв.м. та №3 площею 14,9 кв.м., коридору №1 площею 7,6 кв.м., кухні №4 площею 7,8 кв.м., вбиральні №5 площею 1,2 кв.м., ванної кімнати №6 площею 2,6 кв.м. На теперішній час ми з сином проживаємо в кімнаті №3 площею 14,9 кв.м., а відповідач користується кімнатою №2 площею 12,5 кв.м. Решта приміщень перебувають в спільному користуванні.

Відповідно до ст. 104 Житлового кодексу України, - член сім'ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам статті 63 цього Кодексу.

У разі відмовлення членів сім'ї дати згоду на укладення окремого договору найму, а також у разі відмови наймодавця в укладенні такого договору спір може бути вирішено в судовому порядку.

Виходячи з цього вважаю за можливе встановити порядок користування спірною квартирою наступним чином: Особі_2 виділити в користування житлову кімнату №2 площею 12,5 кв.м., в користування Особи_1 та Особи_3 виділити житлову кімнату №3 площею 14,9 кв.м., коридор №1 площею 7,6 кв.м., кухню №4 площею 7,8 кв.м., вбиральню №5 площею 1,2 кв.м., ванну кімнату №6 площею 2,6 кв.м. - залишити в спільному користуванні. Такий порядок користування не порушить житлових умов відповідача та відповідає фактичному користуванню спірною квартирою.

Враховуючи викладене, на підставі ст. 104 Житлового кодексу України, керуючись ст.ст. 101. 104, 119-120 Цивільного процесуального кодексу України, -

Прошу:

1. Визначити порядок користування квартирою №___ по вул. _________, __ в м. __________ наступним чином: Особі_2 виділити в користування житлову кімнату №2 площею 12,5 кв.м., в спільне користування Особи_1 та неповнолітнього Особи_3 виділити житлову кімнату №3 площею 14,9 кв.м., коридор №1 площею 7,6 кв.м., кухню №4 площею 7,8 кв.м., вбиральню №5 площею 1,2 кв.м., ванну кімнату №6 площею 2,6 кв.м. - залишити в загальному користуванні Особи_1, Особи_2 та неповнолітнього Особи_3.

2. Зобов'язати Госпрозрахункову житлово-експлуатаційну дільницю №__ укласти із Особою_1 окремий договір найму житлового приміщення - кімнати №3 площею 14,9 кв.м. в квартирі №__ по вул. ____________, __ в м. ____________.

Додатки:

1.           З копії позовної заяви з доданими матеріалами;

2.           Копія свідоцтва про народження Особи_3;

3.           Копія довідки ГЖЕД №__ про склад сім'ї;

4.           Копія поетажного плану;

5.           Квитанція про сплату судового збору;

6.           Квитанція про сплату витрат на ІТЗ розгляду справи;


Дата           Підпис